Reference

Velmi si cením Vaší zpětné vazby.
Chcete-li také zaslat své reference, využijte prosím formulář vpravo.

Váš příspěvek bude zveřejněn
po schválení administrátorem.
Děkuji.

2018

Moc ráda bych poděkovala za doprovod k našemu srpnovému porodu, a také ostatní podpořila při rozhodování o volbě porodní asistentky, pokud jsou na těchto stránkách
z tohoto důvodu :-).

Byla jsem opravdu moc ráda, že Hanka s námi byla v Písku v porodnici, tiše a v klidu hodnotila situaci a kdykoliv jsem potřebovala radu či podporu, dostala jsem jí.
Ačkoliv jsem měla načteno mraky odborných článků, při tak silném zážitku člověk znejistí
a myšlenky lítají nekoordinovaně hlavou -> je pak skvělé, mít o koho se opřít.
Jsem opravdu vděčná, že díky Hance, porod probíhal, za daných okolností, co nejpřirozenějším možným způsobem. A právě proto jsem pak byla hned druhý den tak fit, že jsme mohli s malým jít
z porodnice domů, což jsem si moc přála.
Děkuji ještě jednou za vše!
Monika, Vašek a Timi

Téměř po třech měsících od porodu našeho syna, Ti Hani chci poděkovat i tímto způsobem. Vašík se díky Tobě a Tvé přítomnosti mohl narodit v klidu domova a já mám nejkrásnější vzpomínku na celý život. Mám tolik hezkých pocitů, ale za vše asi mluví to, že hned druhý den jsem prohlásila, že zítra můžu klidně rodit znovu :-) Hani, děkujeme!
Lenka, Václav a malý Vašík

Milá Hani, i my s manželem Ti moc děkujeme za to, žes byla naší průvodkyní při narození naší dcerky. Příjemná, profesionální, podporující, potichu a poblíž :-). Pro nás oba byl porod doma úžasný zážitek... a pro malou Magdalenku nepochybně nejšetrnější možný přerod z dosavadního světa uvnitř mamky do toho velikého - a tak úplně jiného - světa "venku". Neporovnatelné s mojí někdejší zkušeností s porodem v ČB porodnici! Vlastně se dá říct, že pro mne osobně to byl až léčivý zážitek! Žádné strašení ani zbytečné zásahy bez mého souhlasu, žádné deptání a podsouvání neschopnosti příšernou zdravotní sestrou, kompenzující si na rodičce během porodu nějaké svoje problémy či mindráky (to vše jsem zažila jako prvorodička v ČB porodnici)... Žádné odnášení miminka hned po porodu kamsi pryč (a stresování ho vším, co může počkat, aby mohlo z takového zlomového a extrémního zážitku, jakým porod nepochybně je, vzpamatovat v konejšivé blízkosti jeho matky) v klíčových okamžicích bezprostředně po porodu... Jen tichá, nenápadná - a přes to citelná a cenná -podpora a jinak vše čistě ve vlastní režii, porod v klidu, vlastním tempem, bez jakýchkoliv dilemat, bez zásahů i bez poranění. A po porodu opět klídek s malou na břiše, spojené ještě dotepávajícím pupečníkem... Nádhera! Ještě jeden citelný rozdíl jsem vnímala, když jsem tak zpětně vyhodnocovala prožitky: v porodnici mi vlastně (přímo i nepřímo) podsouvali pocit, že porod je něco, co musí vést lékař, neb rodička by to nemusela zvládnout a/nebo mohla by to zbabrat (a snaží se tudíž rozhodovat za Vás a případně z vás vyrazit souhlas s tím, co vám nutí - pokud se Vás tedy vůbec ptají... zatímco doma jsem prostě rodila sama, svým tempem a nepotřebovala nikoho, kdo by rozhodoval za mne, natož nějak zasahoval (a jako posilu a pojistku v záloze jsem cítila přítomnost Hanky, z níž vyzařoval klid - ani nebylo potřeba kdovíjaké slovní podpory) a porod proběhl v pořádku a pohodě,dokonce bez nástřihu a nutnosti šití...
Eva Tichá Růžková

2017

Milá Hani, rádi bychom Ti poděkovali za péči během těhotenství, porodu a za profesionální dulí asistenci. Byla jsi velkou oporou a díky Tobě máme krásné vzpomínky na narození našeho syna.
K poděkování se připojuje i moje mamka, která díky tvému kurzu cvičení pánevního dna nakonec nemusela na operaci. Má to smysl!
Jarmila Ďoubalová

Hani, moc děkuju za tvou pomoc při narození naší dcerky. Její příchod byl rychlý a díky tvému klidu, profesionalitě a vlídnosti, jsem ani na vteřinu nezapochybovala, že bychom to doma nezvládli. Splnilo se mi velké přání porodit doma a bylo to úžasné. Děkuju, že jsi u toho byla
s námi. Jsi žena na svém místě!

Dita

Díky Hance jsem mohla prožít přirozený porod a očistit svoji duši zmrzačenou od předchozího porodu v porodnici. Byla mi velkou pomocí, v pravou chvíli vycítila a řekla to, co jsem potřebovala slyšet, takže mě vším skvěle provedla. Děkuji za její vstřícnost a vzájemnou důvěru! Olga M.

2016

Haničko díky za tvých 5 porodních "P":-) Bylas příjemná, profesionální, podporující, potichu
a poblíž. Ze srdce děkujeme za tvou přítomnost u porodu naší holčičky:-)

Petra/Rado/Berenika

Objevení Hanky bylo poslední (a velmi důležitou) kapkou k rozhodnutí rodit doma.
A bylo to asi nejlepší rozhodnutí v mém životě, na porodu naší Violky bych neměnila vůbec nic. Díky Hančině naprosto přirozené víře v to, že všechno proběhne dobře, jsem dokázala porodit přesně tak, jak jsem si představovala. Ještě jednou díky moc Hanko!

Iva Stránská

Hanko, díky Tobě jsem mohla prožít porod doma a porodit v klidu a bezpečí se svými blízkými, bez zbytečných zásahů a s velkou Tvojí podporou. Děkuji Ti za doprovázení při celém průběhu porodu, za Tvůj obdivuhodný klid a profesionální přístup. Díky za to, že jednou budu moci své dceři předat zkušenost, že porodit své dítě je překrásným, ojedinělým a neopakovatelným zážitkem v životě...
Olga

Děkujeme za pomoc při porodu naší krásné holčičky. Opravdu si byla velkou podporou.
Bylo očividné, že máš vše pod kontrolou a to i psychologicky.

Pavel Pavlas

Milá Haničko :), jak bych začala. Děkujeme ze srdce, že si byla přítomna u porodu naší lásky Adri. Jenom díky Tobě, jsme se nebáli porodit do poslední chvíle. Představuješ totiž takový element :), jako kousek skládačky, co nám chyběl. Dokážeš totiž, být ´neviditelná´, a přesto dodáš odvahu, člověk pak porodí, ani neví jak :) Moc ti děkujeme nás všech 5 :*
JSI nejlepší, užasná.
Ing. Barbora Stopová

Milá Hani, chtěli bychom ti touto cestou poděkovat za to, že jsi byla u narození našeho sluníčka Lucinky. I přes hospitalizaci v posledních dnech těhotenství jsme, díky tobě, měli možnost prožít přirozený porod s minimem lékařských zásahů. Během hospitalizace jsi byla neustále na telefonu a já jen díky tomu měla odvahu prosadit si svůj postoj i proti vůli lékařů. Přála bych si, aby k tobě našlo cestu co nejvíce těhulek a měli tak možnost zažít pohodu, klid a důvěru sama v sebe, které na člověka s úsměvem na tváři přenášíš! Je to velký dar, který máš! Děkujeme ti!
Jana

Milá Hanko, mockrát Ti děkuji já, můj partner a určitě i naše malá Laurinka za krásné doprovázení a skvělou podporu během těhotenství (kurzy pro těhotné i pro páry vedeš bezvadně, moc mi/nám to přineslo), před porodem, v jeho průběhu i po porodu. Byl to pro mne životní zážitek :)
Kristýna

Moc děkujeme této úžasné, moudré a vědomé Ženě, Haničce, za její podporu při zrození našeho třetího syna Matyáše. Její empatie, lidskost a umění se vcítit je nepopsatelné. Děkujeme Ti, Hani, že jsi šla na naší cestě alespoň chvíli s námi, nikdy na naše společné kroky nazapomenu <3 S pokorou
Káča H.

Chteli bychom touto cestou podekovat Hanicce za uzasnou podporu pri porodu nasi prvorozene lasky :) Hanca byla s nami cely den a noc a ac jsme si prali bezproblemovy porod bez zasahu
a uplne to nevyslo diky komplikacim, diky ni jsme vsechno zvladli. Hanca mi byla oporou
a zachytnym bodem, kdyz uz jsem vzdavala svoje snahy, uklidnovala, byla na blizku, podporovala a vedla a me to tak pomohlo zamerit se tam, kam bylo treba a nepanikarit... Chvilemi jakoby cetla moje myslenky :) Hani dekujeme za tvuj klid, podporu a pomoc, vazime si toho ze jsi s nami byla az do konce, bylas skvela :)

Kami, Maci a Stepanek

Ani na vteřinu jsem nelitovala, že jsem si vybrala Hanku jako svou asistentku k porodu našeho druhého dítěte, Hanka byla skvělá, velmi podporující, klidná a díky ní jsem se cítila bezpečně a jakékoliv obavy, které jsem předtím možná měla byly s Hankou hned pryč. Porod byl nádherný, bez komplikací a zásahů a za to velký dík Hance. Všichni na ten den velmi rádi vzpomínáme.
Marie a Viktor

Ahoj, i já bych chtěla Hance poděkovat za krásný zážitek zrození. Při našem porodu byla Hanka skvělá, klidná a podporující průvodkyně. Díky ní jsme bez nervozity zvládli nečekaně porodit doma. Při první době porodní jsem byla uvolněná a nechala jsem vlny přicházet a odplouvat...
a ten hrozný porod stále nepřicházel :-) a místo děsu přišel krásný pocit ze zrození. Děkuji Hance za podporu při rozhodnutí rodit přirozenou cestou i po předchozím plánovaném CS.

Hanka

Hanka je výborná průvodkyně, semináře tantrajógy s ní jsou příjemné, výživné a různorodě zaměřené - meditace, tanec, cvičení, povídání, masáže, malování... Myslím, že toho za svůj život už stihla neuvěřitelně hodně a moc jí fandím.
Petra K.

Milá Hanko, svou práci, ať už v bílém plášti či v kruhu žen, tak ji děláš hlavně srdcem a s cílem pomoci druhým. A to je myslím ve vašem oboru priorita, protože ženy jsou tu pro to, aby přinesly na svět další život a s vaší pomocí a citem a empatií máme mít porod o to lehčí, hlavně po stránce psychické... už teď vím a přeji si, a hvězdy tomu dopomohly, abych mého druhého potomka přivedla na svět s Tvou pomocí. Děkuji za vše, co nám dáváš.
Petra

Milá Haničko, s odstupem čtyř krásných měsíců vzpomínám, jak celý porod proběhl a co jsme za ty měsíce čekání prožily. Moc děkuji že ty vzpominky jsou krásné a přesně takové po jakých jsem toužila! Děkuji za dodání klidu a sebedůvěry v ten pravý čas. A jako bonus děkuji za krásné vzpomínkové foto, u kterého se zrovna tetelím :)
Jolča s Oluškou

Ahoj Hanko, srdečně Tě zdravím a děkuji Ti za příjemné odpoledne v kruhu žen. Je moc příjemné a inspirativní vidět mladou ženu plnou sebedůvěry, vnitřní krásy a ženskosti. Líbí se mi, že nikomu nic nevnucuješ, netlačíš na pilu. Těším se na příště!
Petra S.

Dne 7.2.2016 jsem byla u Hanky na výše zmíněném kurzu. Bylo nás tam cca 15 žen různého věku. Musím paní Hanku chválit za to, jaká tam zavládla atmosféra důvěry.
Kurz byl velmi dobře připraven a veden. Naučily jsem se nejen jak cvičit, ale dostaly jsme písemné iformace pro domácí cvičení. Bylo to moc příjemné a uklidňující. Přestože mi je už 59 let, dovedu si představit absolvovat taková ženská setkání každý měsíc...:-) Ještě dodatek, když jsem se vrátila domů, tak byl muž jak vyměněný, udělal mi čaj, nechal mne odpočívat a přikryl dekou když jsem zahlásila, že si zdřímnu..:-) Ženy, pečujte o sebe, budou to pak dělat i vaši partneři!

Zdenka M.

Hani, když jsem si tě před pár roky vybrala k porodu, nic jsem o tobě nevěděla. Kurz Pánevního dna mi potvrdil, že jsem z tebe už tehdy cítila světlo správně. Jen tak dál.....
Petra B.

Po tomto celodenním příjemném setkání (předporodní kurz pro páry) už se na porod (doma, dá-li pán Bůh) těší i muž ;-) Mnoho podstatného jsme se dozvěděli, o čem se na netu moc nepíše, leccos si vyzkoušeli a hlavně krom důvěry v naší porodní babi jsme nabyli i větší důvěru v sebe a v naše baby. Cítíme se duševně posilněni a připraveni. Díky!
Kristý&Honzík

Hani, evidentně svou práci děláš správně, když se jedinci "z oboru", zahlcení systémovým vymýváním mozku a tabulkovou metodou, začínají bouřit a mají potřebu tě (a rodičky, které se rozhodnou vystoupit ze stáda a nepřijmout mýtus, že porod je diagnóza) shazovat. Předporodní kurz byl úžasný a to dokonce natolik, že i manžel pochopil, co mám proti porodnicím a sám prohlásil, že by neměl nic proti domácímu porodu. Fandíme ti...;) .
Jitka a Petr Volfíci

Díky za příjemné inspirující odpoledne :-) . I když jsem k podobným věcem spíše skeptická, na kurzu Pánevního dna jsem se cítila uvolněně, bez obav a pochopila co dělat pro své zdraví ( jak fyzické tak i duševní).
Káťa W.

Děkuji za krásný čas ženského spolubytí na kurzu Tantrajógy pro ženy.
Eva Sahulová

Poslední adventní neděli jsem se zúčastnila kurzu Škola pánevního dna. O kurzu jsem slyšela hodně a měla velké očekávání, které jsem myslela, že nemůže být splněno.
A nakonec bylo vše nad moje očekávání. Díky kurzu pánevního dna nejen že umím používat pánevní svaly, mít řízenou menstruaci (do té doby jsem nevěděla, co to je, na kurzu jsem byla skeptik a nyní jsem za to opravdu vděčná), ale jsem bohatší o velký duševní zážitek.
To, co jsme tam prožily, bylo neopakovatelné a nepopsatelné. Opravdu genius loci, úžasné. Moc děkuji a těším se na další kurzy!

Hanka

2015

Dēkuji Hance za skvèlÿ seminár o pánevnîm dnu. Krásnÿ hlas, skvèlà a krásná lektorka, ùžasná atmosféra, láskyplná energie všech prítomnÿch žen... Jsem ràda, že jsem se mohla nêčeho tak pèkného zùčastnit . Tèším se na další akce.
Dana M.

Ještě 6 měsíců před porodem mě nenapadlo, že bych po císaři mohla rodit přirozeně, natož doma. Ale informace ke mně neustále přicházely, takže jsem se navzdory doporučení některých lékařů rozhodla pro přirozený porod, a teprve 2,5 měsíce před termínem pro porod doma. Kdo se mnou do toho ale půjde takhle po císaři? Dostala jsem doporučení kontaktovat Hanku. Když mi odepsala na můj dotaz kladně, musela jsem si její odpověď několikrát přečíst, abych uvěřila. Po její návštěvě u nás doma byl konečně i manžel přesvědčen, že porod doma opravdu není nebezpečný ;-) Porod pro mne znamenal hodně a byl také ozdravný, protože po SC jsem měla pocit zrady, Haničko, děkuji Ti za odvahu a za tu zkušenost, neboť jsi mi tímto pomohla cítit se opravdu jako žena. Díky Tobě mám silný zážitek, ve který jsem ani nedoufala.
Ivona

Letos na svatou Annu tomu byl rok, co se narodilo naše třetí dítko, Svatava - Svatá Voda. Vplula do teplounké vody po velrybím přenášení a bezprostřední přípravě hojně svlažované neustávajícími přívaly vody plodové, které všechny zúčastněné uváděly v údiv. Vylovily ji mladé ruce báby Hanky.
U prvních dvou porodů nám pomáhala zkušená zahraniční porodní bába, sama matka šesti dětí. Ke třetímu přijet nemohla. Hanku jsem mezitím několikrát zahlídla na veřejných akcích, byla mi sympatická. Zdála se mi ale příliš mladá; obávala jsem se, zda nebude moc hrr. Obavy začaly tát po prvním osobním setkání a zcela se rozplynuly, když jsme se s Hankou setkaly u porodu jiné ženy. Přišel s ní klid. Záhy jsem pochopila, že byť mladá, už si osvojila vzácné umění soustředěně čekat, podporovat a přitom nerušit a nepřekážet. Nezaplňovala prostor sebou, trpělivě následovala velmi pozvolné porodní dění. Přesně to jsem si přála u svého porodu a také jsem to od Hanky dostala. Děkuji jí za možnost porodit v pokoji a ve vlastní režii, s odbornou oporou v zádech...

Jana M.

Chtěla bych tímto moc poděkovat porodní babičce Haničce nejen za předporodní kurz,
který pomohl otevřít oči mému manželovi, ale i za úžasnou podporu a vytvoření příjemné
a klidné atmosféry u samotného porodu našeho synka Tobíka. Já i můj manžel jsme si z porodního sálu odnesli nádherné vzpomínky a bezproblémový porod do vody v Krumlovské porodnici nás ještě více sblížil. Hlas Haničky, který mě provázel při porodu a její podpora bylo to, co jsem přesně v ten moment potřebovala.

Markéta S.

Milá Haničko, chtěla bych Ti od srdce za sebe a svojí rodinu moc poděkovat. Díky Tvojí péči a neuvěřitelné empatii jsme si i my splnili sen o krásném, nikým nerušeném porodu.
Už pořád budeš naše Hanička, která s námi byla při Malvínčině příchodu na svět, díky Tobě viděla naše prvorozená dcerka, že rození dětí je krása a přirozenost. Máš můj nesmírný obdiv a přeji všem ženám, aby i je potkalo takové štěstí, moci rodi své děti tak krásně,
jako já s tvojí pomocí. Celé to ještě zpracovávám, ale to, že to bylo krásné a hlavně zcela přirozené vím už od té zázračné chvíle. A vlastně píšu i o celém těhotenství, kdy jsi mně
i Jířovi dodávala sílu a jistotu ve chvílích nějakých našich strachů a nejistot...
Jsi žena na svém místě a my Ti přejeme jen všechno dobré a ať se Ti daří!!!!

Terka M.

Klid a mír. Přesně takhle na mě Hanka působila na předporodních kurzech, které jsem u ní absolvovala a díky její síle, kterou umí předat porodila našeho syna v porodnici i bez její přítomnosti s vírou, že to zvládnu já i on. Zvládli jsme a Hani jejště jednou dík.
Kristýna

2014

Chci z celého srdce poděkovat naší porodní babičce Haničce za to, že jsem díky ní prožila opravdu nádherný porod své dcerky Adélky. I když Hanička přímo můj porod o pár minut nestihla, bez ní, její podpory, jistoty, pochopení a empatie bych ho prostě zažít nemohla. Díky ní jsem byla naprosto připravená a klidná. Hani, přeji Ti hodně sil a chuti do další práce, protože má veliký smysl a děkuju Ti za to jak pracuješ. Samozřejmě Ti přeji i hodně lásky a úspěchů v osobním životě.
Petra a Adélka

Neumím moc psát dlouhé články. Tak jen ve zkratce. Můj druhý porod byl konečně NORMÁLNÍ. Nemám na něj žádné negativní vzpomínky ani emoce. Vlastně jediné co mi vyvstane na mysl, když se mě někdo zeptá jaké to bylo, je slovo normální. Není to samozžejmě úplně to jediné. Bylo to zajímavé, bolavé, krátké, úžasné, fascinující, překvapivé, nové....Díky ti naše porodní babičko za tvůj dokonale klidný, empatický, mír vyzařující přístup při mém porodu doma i po něm. Nejspíš zapomenu, že mě to bolelo :-), nikdy nezapomenu na tvoji pomoc a slova. Díky za to co děláš a jak to děláš. Prosím nepřestávej. Nikdy :-).
Katka

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, věděla jsem, že budu dělat vše proto, aby se miminko cítilo v těhotenství, co nejlépe a můj porod mohl proběhnout tak,abych na něj mohla nadosmrti s láskou a radostí vzpomínat. Proto jsem se rozhodla vzít zodpovědnost do svých rukou a následovat své pocity. Čím více se blížil porod, tím víc jsem byla přesvědčena,
že rodit doma je ta nejlepší varianta, která se mi v současnosti nabízí. Intuice mi napovídala, že porodní asistentka a můj partner je volba, ve které se cítím nejlépe.
Po návštěvě týdnu "Respektu k porodu"a přednáškách jsem se seznámila s Haničkou
a věděla jsem, že je to člověk, kterému mohu důvěřovat i v takové intimní a náročné chvíli jako je porod. Uvědomila jsem si, že věk a zkušenosti jsou jen takový "kabát", který může
ale také nemusí hrát žádnou roli. V tu chvíli pro mě byla tou osobou, se kterou jsem se cítila dobře a bezpečně. V žádném případě nelituji svého rozhodnutí, protože vše jak jsem si přála a v co jsem věřila, tak se vyplnilo. Nemohla jsem si přát krásnější porod, kde Hanička i můj partner vytvořili atmosféru lásky,podpory a klidu. Nejvíce mi ze strany Hanky pomáhalo skvělé načasování toho, kdy do porodu vstoupí a také jakým způsobem. Obdivuji každou porodní asistentku, která dokáže porod takto citlivě a zkušeně doprovázet. Díky Haničko,
že jsem tu zkušenost mohla projít s tebou a že dokážeš dělat, co cítíš že je tvé poslání :-)
S láskou
Ivana Rea

Jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, měli jsme s partnerem jasno, jak bychom si přáli, aby proběhl porod našeho děťátka.....a zbývalo najít nějakou dobrou duši, která by se porodu zúčastnila s námi...naštěstí jsem dostala doporučení na Haničku, naší porodní babičku a dlouhé hledání nás tedy nečekalo....hned mi byla sympatická svými názory i životním pohledem...díky Hance a jejím předporodním kurzům jsem si hrubé obrysy mých představ o přirozeném porodu získané z literatury mohla trochu lépe představit v našich podmínkách a ještě více jsem se utvrdila v názoru...že institucionalizovaný porod není cesta pro nás...(někdo říká, že si na porod mimo instituce netroufá a já si zase netroufla na porod v porodnici)...Hanka mě ve všech našich přáních podpořila...díky kurzům pro páry jsem věděla, že je sympatická i mému partnerovi.....nakonec jsme měli u porodu kromě Haničky ještě jednu dobrou duši....a obě v týmu byli dokonalé průvodkyně naším porodem (naším ve smyslu utváření se nové rodiny)...Hanička byla úžasným zdrojem pozitivní, klidně plynoucí energie, které je k porodu tak třeba...a zároveň jsem měla jistotu, že pokud by něco nešlo jak by mělo, že by včas zakročila a dala by impuls k přesunu do porodnice....díky ní jsem druhou dobu porodní prožila v jistotě, že vše probíhá dobře...a naopak jsem si odnesla pocit sebevědomí, jak nám to krásně šlo, díky jejím slovům....protože sama bych už trochu pochybovala....myslím, že i Hanky obětavá pomoc mé hrázi splnila svůj účel a já byla naprosto bez jakéhokoli zranění.....a narodila se nám krásná a zdravá holčička Amálka....porodní babička Hanička (myslím, že u nás doma se jí bude říkat tetičko už napořád, protože máme pocit jako by i ona byla členem naší nové rodiny) provede každou ženu porodem za pomoci své klidné síly, ale zároveň i bojovnosti za práva a přání rodičky, ať už se bude odehrávat kdekoli....tímto bych Ti , Hani, ještě jednou chtěla poděkovat za to, že jsi taková jaká jsi a že děláš svému povolání(ve smyslu poslání) čest...
Lucka

K Hance jsem chodila na předporodní kurz a na těhotenské masáže. Obojí mohu vřele doporučit. Chtěla jsem první dobu porodní strávit doma, ale jednou večer mi praskla voda. Bylo to trochu dřív, Hanka měla zrovna službu a tak mi doporučila jet do porodnice. Jako prvorodička jsem tedy jela. Porod se rozbíhal hodně pomalu, ale celou dobu mi Hanka byla velkou oporou na telefonu. Vše jsem s ní konzultovala a díky tomu jsem byla v klidu. Hanka byla připravená přijet i po své směně, ale nakonec jsme to zvládli s manželem a personálem ČK porodnice. Porod byl dlouhý, ale krásný. Jediné, co mě mrzelo bylo, že jsme ho neprožili v přítomnosti Hanky. Hani, moc děkuju a těším se na druhý porod, který bude i s Tebou..
Dita M.

"Hani, mohla bys k nám přijít? Myslím, že už je to tady."
Za chvíli přichází naše porodní babička Hanička. S klidem a úsměvem prohmatává mé břicho, poslouchá ozvy a společně si povídáme o blížícím se porodu. Pokud byl v našem bytě jen kousek nejistoty nebo nervozity, díky její přítomnosti mizí.Za tohle Hani velký dík! Těhotenská masáž i předporodní kurzy byly skvělé, ale nejvíc jsi mi pomohla touhle krátkou a hodně důležitou návštěvou večer 18. dubna. Pár hodin před porodem Adama, pár hodin před nejúžasnějším životním zážitkem.

Lucie V.

Na svůj první porod jsme se s manželem pečlivě připravovali a rozhodně toho nelitujeme.
S Hankou jsem absolvovala předporodní kurz, který mohu všem doporučit. Také díky ní jsem
o porodu začala uvažovat jako o krásném a neopakovatelném zážitku. Rozhodně jsem byla připravena na přirozený porod, plánovali jsme rodit v Českém Krumlově, vše ovšem probíhalo tak hladce a rychle, že jsme do nemocnice nestihli dojet. Nelitujeme:) Hanka je skvělá porodní babička, profesionální, milá, odvážná, pohodová a neuvěřitelně empatická. Věděla jsem,
že pokud by se s miminkem či se mnou něco dělo, nenechala by nic náhodě.
I díky ní jsem společně s báječným manželem zažila pohodový porod. Na světě je zdravá
a krásná Madlenka. Haničku mohu jen doporučit. Přeji hodně sil a odvahy v její další práci.

Mája a Honzík

Hančina přítomnost u porodu mého syna byla naprosto neplánovaná. Porod se rozbíhal velmi pomalu a při třetí noci beze spánku už na mě doléhaly únava a vyčerpání. V její přítomnosti mě veškeré obavy opustily a porod se konečně začal rozbíhat. Byla jsem překvapená její profesionalitou a odvahou, cítila jsem, že jsem v dobrých rukou. Je to pro mě čest a ohromně inspirující potkat mladého člověka se "starou" duší. Po mé porodní zkušenosti si troufám říct,
že na věku ani odsloužených létech nezáleží, pro práci porodní asistentky je důležitá schopnost empatie, zachovat klid, být duchapřítomná a otevřená čemukoli, schopnost komunikovat
a motivovat, mít důvěru v přirozenou schopnost ženy porodit, naladit se na její vlnu a respektovat její individuální přání. Všechny tyto kvality Hanka má a do své práce vkládá své srdce. Hani, jsem vděčná, že jsi mě doprovázela u porodu a pomohla mi porodit přirozeně,
což bylo mým největším přáním.

Hanka

Jsou lidé, které potkáváme každý den a nic hodnotného si spolu nepředáme. A potom jsou lidé, které potkáme na pár hodin a rádi na ně vzpomínáme do konce života. Do druhé skupiny patří Hanka. Ještě jednou děkujeme celá rodina, za umožnění porodu, jak má být, že jste tu byla trpělivě jen pro nás při tak důležité životní události. Přejeme mnoho sil a vytrvalosti do další práce. Však toho diktátu musí být i tady jednou konec. Děkujeme.
Petra

S Hankou jsem se seznámila několik měsíců před porodem. Bylo to mé první těhotenství. Několikrát jsem u ní byla na těhotenské masáži, která je velmi příjemná, uvolňující a uklidňující. Vřele doporučuji! Díky těmto masážím jsem také měla příležitost Hanku více poznat. Je to velmi milá a sympatická žena, která má již mnoho zkušeností a postřehů. Díky tomu všemu jsem se rozhodla, že ji chci mít u svého porodu. Ač jsem z knih načerpala mnoho potřebného, Hanka mi velmi ochotně zodpovídala mé nejistoty a upřesňovala vše potřebné. Když se porod přiblížil, byla mi k dispozici jak na telefonu, tak i u mne doma. Díky jejímu vyšetření a zkušenostem jsem mohla ty dlouhé hodiny před porodem strávit v klidu domova a ne v porodnici, kam bych jako prvorodička bez její pomoci odjela určitě o mnoho hodin dříve. U samotného porodu jsem pak nejvíce ocenila její povzbuzování a přesvědčování, že si vedu dobře a dělám vše nejlépe, jak se dá. Dnes máme krásnou holčičku a i když nás Hanka přímo nerodila, jsem jí moc vděčná za podporu, kterou mi v tak citlivém a neprobádaném období mého života láskyplně poskytla. Děkuji! Ludmila

I když mě Hanka přímo k porodu nakonec nedoprovodila, díky ní jsem si o porodu naší Alžběty dokázala udělat jasnou představu, která pak krásně vyšla! Hanka má totiž zkušenosti s porody
z lékařského i domácího prostředí a podporuje ženy, aby si samy zvolily, co je pro ně nejpříjemnější. Ví, jaká je lékařská praxe, i jak se postupuje během porodů doma. Žádné téma pro ni není tabu a její odpovědi jsou odborně podloženy. Ze všech našich velmi příjemných setkání bych vyzdvihla částu kurzu určených pro páry, kde naše muže velmi citlivým a taky zábavným způsobem seznámila s tím, co je čeká při doprovodu jejich žen k porodu. Kromě tréninku úlevových poloh, shlédnutí zajímavých videí a diskuzi nad našimi přáními a představami, jsme si vyzkoušeli sehrát scénku porodu, která nám přiblížila běžnou nemocniční praxi. My jsme se tak mohli lépe připravit na situace, které nás pravděpodobně mohly v porodnici potkat. Děkujeme!!  PS: Vřele doporučuji Hanky těhotenskou masáž!!

Pavla, Standa, Bětka

2013

Milá Hani, s Tvojí odbornou asistencí při porodu se mohla naše Terezka narodit v klidu a vřelosti, v příjemném domácím prostředí, bez tlaku a stresu, přirozeně tak, jak bylo potřeba. Nesmírně ráda na porod naší holčičky vzpomínám, protože pro mě to byl jeden z nejsilnějších a nejnádhernějších zážitků v životě a to jsem mohla zažít především díky Tobě, Tvojí odvaze a klidu a obrovské schopnosti empatie, která je velmi důležitá.
Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat za asistenci, i za veškeré konzultace, které jsme spolu probíraly v průběhu celého mého těhotenství. Nesmírně mi Tvé odborné rady pomohly.
Moc Ti přeji, abys vytrvala v boji s větrnými mlýny a nenechala se semlít, abys šla svou cestou, která Ti je určena a abys pomohla dalším bytůstkám na svět tou přirozenou, nenásilnou cestou, která má v sobě obrovskou sílu a dává jí ženě i miminku.

Pavlína

Jakmile jsem otěhotněla, začaly se mi v mysli míhat představy ohledně porodu mého děťátka. Jasně jsem u tohoto vzácného okamžiku viděla coby doprovod laskavou, příjemnou, empatickou ženu, co se vzdálí, bude-li si to situace žádat a naopak zas, v případě nutnosti, přiblíží. Nu, a přesně taková Hanička je.....bez nutnosti slov vycítí, co žena potřebuje, ponechává dění přirozený průběh a ve správném momentě podá trefnou radu. Rodící žena má v její přítomnosti pocit, že je tu na těch pár hodin plně pouze pro ni. Tímto Hance děkuji za nádherné překřížení našich cest životem. Martina a Anežka

Hanku jsem poznala letos na týdnu respektu k porodu v Českých Budějovicích. Ihned mi padla do oka svým profesionálním přístupem a zároveň empatií, která z ní sálala na všechny strany. I když jsem byla na domácím porodu domluvená s jinou PA z Prahy, která byla jistě starší a zkušenější. Své rozhodnutí jsem změnila a domluvila se s Hankou a dobře jsem udělala. Tahle porodní babička je k nezaplacení. Přesně věděla
(asi díky své intuici) co kdy a jak dělat aby mne nerušila a zároveň byla tichou podporou. Její klid a důvěra mne provázely celé jedno odpoledne až pozdní noci, kdy nás dvě hodiny po porodu opustila, aby druhý den odpoledne přijela vše zkontrolovat. Ještě jednou moc děkuji, Hani, za celou naší teď už pětičlennou rodinu.

Jana Zemanová

U mého prvního porodu měla být Hanka jen zastupující PA a i když naše seznámení proběhlo až přímo při porodu, už bych jinou PA nechtěla. Hanka byla senzační - obě jsme to měly "poprvé", ale věděla přesně co dělat a nic ji nezaskočilo. Prostě pohodářka, která pomůže, poradí a svou přítomností ujistí rodící mamku v tom, že rodí správně
a nejlépe na světě. Moc ti, Hani, děkujeme za pomoc při příchodu našeho synka na svět. Moc si přeju, aby se splnila tvá přání a tys mohla být NAŠÍ porodní bábou i dalším dětem.

Hana Kadubcová

Hanka mě doprovázela mým prvním porodem a i díky ní to byl zážitek, na který moc ráda vzpomínám. Hanka intuitivně odtušila co přesně v danou chvíli potřebuji, přistupovala ke mě velice empaticky a lidsky. S ní to prostě bylo přirozené, přesně takové, jak jsem si to představovala. Cítila jsem se s Hankou bezpečně a s možností se svobodně projevit. Za což díky moc, Hani.
Katka Krásová

Hanku jsem kontaktovala na doporučení během třetího těhotenství. Již na prvním setkání jsem k Hance získala důvěru a požádala ji, aby mne provázela u porodu. Byl to můj nejkrásnější porod. Přirozený, citlivý ke mně i k mé dceři.Hanka byla profesionální a zároveň velmi trpělivá, laskavá a podporující. Cítila jsem se s ní velmi bezpečně.Taky zpětně doceňuji její péči po porodu.
Ráda ji doporučuji všem ženám, které se chystají na porod. Je mladá a ještě nemá vlastní děti,
ale vyzařuje z ní pohoda a dělá práci, která jí baví a má k ní mnoho kompetencí. Hani, moc dík
a přeji krásné porody dalším ženám v tvém doprovodu. V případě bližších informací mne můžete kontaktovat na iva.abramcukova@gmail.com.

Iva Abramčuková Semrádová

Hanka je moc milá a klidná PA, která byla u porodu naší dcery Lucinky. Na celý porod moc ráda vzpomínám a děkuji jí za přístup a péči jak v těhotenství, při porodu, tak i po něm.
Janča H.

Hanku jsem poznala v prosinci 2012 a na konci ledna 2013 mi pomohla přivést na svět syna.
Po celou dobu porodu byla u mě, navrhovala jaké polohy zaujmout aby miminko lépe postupovalo, ale přitom mě nerušila. Při kontrakcích věděla kde zatlačit, aby byly bolesti mnohem snesitelnější. Přestože je Hanka velmi mladá a zkušenosti teprve sbírá, je z ní cítit klid a důvěra v intuici a to i v nestandardních situacích. Jsem Hance velmi vděčná za to co dělá
a velmi ji obdivuji za její odvahu. Moc jí držím palce a doufám, že se jí jednou splní sen otevřít porodní dům.

Zuzana Dvořáková